چگونه اموزش نقاشی را شروع کنیم؟

علاقه داشتن به نقاشی به طور گسترده ای در افراد مختلف و در همه سنین وجود دارد. بعضی از افراد از همان دوران کودکی به نقاشی علاقه داشته اند و بعضی دیگر با قرار گرفتن در مسیر، علاقه خود را در این زمینه پیدا می کنند. برای شروع نقاشی باید موارد زیادی را مدنظر داشته باشید.

بعضی از افراد تصور می کنند برای یادگیری و آموزش نقاشی نیاز به استعداد ذاتی است، در غیر این صورت آن ها به یک نقاش حرفه ای تبدیل نخواهند شد. آن ها تصور می کنند برای شروع باید بهترین و گران ترین کلاس های نقاشی را بگذرانند تا بتوانند به یک نقاش خوب و حرفه ای تبدیل شوند.

 

 

شروع نقاشی نیازمند خلاقیت، استعداد و پول زیادی نیست. همین که شما به این هنر زیبا علاقه داشته باشید و به آن اهمیت دهید، بهترین راه برای رسیدن به همان چیزی است که می خواهید. افرادی که تصور می کنند، نمی توانند به راحتی قلم، رنگ و سایر وسایل را انتخاب کنند از این راه عقب نشینی می کنند.

درک کردن این هنر برای شروع نقاشی کافی است. نقاشی آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده و سخت نیست فقط باید بتوانید با آن ارتباط بگیرید و ترسی از آن نداشته باشید. این هنر فقط و فقط نیازمند تمرینات هدفمند و چارچوب های ذهنی مناسب است.

سنجش معیارهای مهم

معیارهای مهمی برای تبدیل شدن به یک نقاش ماهر و حرفه ای وجود دارد. اگر می خواهید این مسیر را به صورت حرفه ای و بدون هیچ استرسی طی کنید، بهتر است پیش از آن هدف خود را شناسایی کنید و خود را بسنجید. در نظر گرفتن علاقه، سن، سطحی که دارید و هدفتان، جزء مهم ترین موارد است.

علاقه

برای شروع نقاشی، علاقه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. هرچه شما بیشتر به چیزی علاقه داشته باشید بهتر می توانید آن را دنبال کنید و همیشه خودتان را برای رسیدن به یک نتیجه خوب آماده می کنید. در صورتی که اگر علاقه وجود نداشته باشد، ممکن است بعد از مدتی از آن فاصله بگیرید.

سن

برای شروع یادگیری شاید سن ملاک مهمی باشد، اما نمی توان گفت سن خیلی پایین و یا سن خیلی بالا مانع پیشرفت خواهد شد. شما هر کاری را در زمان مشخص خود انجام دهید خواهید توانست بهترین نتیجه را دریافت کنید و این یعنی موفقیت.

 

 

سطح هنرجو

طبیعتا فردی که از همان ابتدا نقاشی های رنگی رنگی کشیده و تا حدودی به نقاشی های خود عشق و علاقه دارد به نسبت فردی که همیشه از نقاشی بیزار بوده و علاقه ای نداشته، یک قدم جلو و یا حتی چندین قدم جلو تر است. پس نقاشی های کودکانه شما در هنرمند شدن شما بی تاثیر نخواهد بود.

هدف هنرآموز

برای اینکه بتوانید مسیر خود را بدون وقفه و با امید و بدون هیچ ترسی پیش بروید، باید هدف خود را مشخص کنید. تا زمانی که برای خود هدفی تعیین نکرده باشید، نمی توانید محکم قدم بردارید و مدام از شکست های پیش رو ترس خواهید داشت. اما تعیین هدف شما را در مسیر هموار تری قرار خواهد داد.

چه مقدار زمان می توانید به آموزش اختصاص دهید؟

کلاس های هنری بسته به تکنیکی که شما انتخاب می کنید در ترم های مختلف برگزار می شود. هرچه بخواهید حرفه ای تر و پیشرفته تر یاد بگیرید باید زمان بیشتری را صرف آموزش و یادگیری کنید. برای شروع نقاشی، تکنیک های ساده تر کمک بیشتری به شما خواهد کرد.

نقاشی در تکنیک های مختلفی آموزش داده می شود که هر یک از آن ها بسته به نوع کار سختی خودش را دارد. اما زمانی که شما علاقه داشته باشید و تمرین های پی در پی انجام دهید این سختی تبدیل به پلی برای رسیدن به هدف هایتان خواهد شد. با انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران می توانید زمان یادگیری را به حداقل برسانید.

قصد دارید چه تکنیکی را بیاموزید؟

پیش تر به این موضوع اشاره کردیم که نقاشی در تکنیک های متنوعی آموزش داده می شود. برای شروع نقاشی شما باید با این تکنیک ها آشنا شوید. آکریلیک، آبرنگ، رنگ روغن، گواش، مداد رنگی، سیاه قلم، نقاشی با ذغال، اسکچ و… از جمله تکنیک های جذاب نقاشی هستند.

برای اینکه بهترین تکنیک را انتخاب کنید باید تا حدودی با هر یک از این موارد آشنا شوید. هر کدام از این تکنیک ها جذابیت و علاوه بر آن سختی خودش را دارد، اما شما فقط و فقط باید پشتکار و علاقه ای که دارید فکر کنید.

 

 

انتخاب استاد مناسب

داشتن یک استاد خوب و حرفه ای تاثیر بسیار زیادی روی یادگیری شما خواهد داشت. اینکه استاد برایتان تمرینات پی در پی و متوالی طرح می کند یکی از نشانه های استاد خوب بودن است. در صورتی که برخی از استادان تنها به خودشان اهمیت می دهند و پیشرفت هنرجو زیاد برایشان قابل اهمیت نیست.

آموزش نقاشی در تهران این روزها افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. شما می توانید برای شروع نقاشی یکی از تکنیک های رنگ روغن، آکریلیک و آبرنگ را انتخاب کنید. برای آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران باید دوره های مقدماتی را به خوبی گذرانده باشید.

انتخاب آموزشگاه مناسب

برای شروع نقاشی، یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی است. امروزه آموزش نقاشی اکریلیک در تهران و همچنین آموزش نقاشی آبرنگ در تهران افزایش پیدا کرده، به همین جهت شما باید به دنبال بهترین آموزشگاه باشید.

آموزشگاه های نقاشی هستند که صرفا به دنبال این هستند از مردم پول بگیرند بدون اینکه چیزی به آن ها یاد دهند. این روزها آموزش های آنلاین و مجازی هم با توجه به موضوع کرونا به صورت قابل توجهی گسترش پیداکرده. خیلی از افراد هستند که نقاشی را به صورت مجازی آموزش دیده اند.

اما فراموش نکنید آموزش های مجازی ارتباط شما با نقاشی را تا حدودی کاهش می دهد. شما زمانی می توانید به یک نقاش ماهر و حرفه ای تبدیل شوید و بتوانید با استاد خود ارتباط بگیرید و به صورت حضوری برخی از تکنیک های اصولی را یاد بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۴ از ۵
از مجموع ۷ رای