در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

۱۰ دانشگاه برتر هنرهای زیبا در جهان

در این مقاله 10 دانشگاه هنری برتر در سراسر جهان معرفی شده اند. دانشگاه‌های معرفی شده در این مقاله پرورش‌دهنده بزرگ‌ترین هنرمندان معاصر جهان هستند.

اشتراک گذاری:

10 دانشگاه برتر هنر دنیا

 دانشجویان علاقه‌مند به هنرهای زیبا به‌خوبی می‌دانند که این رشته به تعهد، فداکاری و تلاش سخت زیادی نیاز دارد. این مسیر شغلی آسان یا بخشنده نیست، اما پاداش آن اغلب غنی‌تر از انتخاب‌های شغلی معمولی است. با زمینه‌های تحصیلی از فیلم‌سازی، بازیگری و کارگردانی تا نقاشی، مجسمه‌سازی، عکاسی و رقص، هنرهای زیبا انسان‌ها را به تفکر خلاقانه، تعهد کامل به دیدگاهشان و حرکت جسورانه به سمت رؤیاهایشان به چالش می‌کشد.

 خوشبختانه، برخی از دانشگاه‌ها این موضوع را درک می‌کنند و برای ایجاد محیطی برای رسیدن به رویاهای شما تلاش می‌کنند؛ بنابراین، بدون مقدمه، در اینجا ده مورد از بهترین دانشکده‌های هنرهای زیبا در جهان و اینکه چرا شرکت در یکی از آنها به تقویت شروع هر دانشجویی در حرفه هنرهای زیبا کمک می‌کند، آورده شده است.

همچنین بخوانید: ویژگی‌های بهترین آموزشگاه نقاشی

 دانشکده سلطنتی هنر (RCA)

 دلیل محکمی وجود دارد که دانشکده سلطنتی هنر در لندن در شش سال گذشته به‌عنوان رتبه یک کالج هنر و طراحی انتخاب شده است. دانشجویان در RCA می‌توانند انتظار یک تجربه بین‌المللی متمرکز بر آموزش هنری باکیفیت و نوآوری را داشته باشند. RCA دانشجویان را تشویق می‌کند تا برای آینده هنر خلق کنند.

 دانشگاه هنر لندن (UAL)

 UAL با نهایت اعتبار و احترام، طیف وسیعی از موضوعات را برای دانشجویان هنر و طراحی ارائه می‌دهد. دانشجویان در UAL با درنظرگرفتن نوآوری، هنر را با رشته‌های مرتبط با STEAM (علوم، فناوری، مهندسی، هنر، ریاضی) نیز مرتبط می‌کنند و دلایل زیادی را برای ادامه تحصیل در UAL به دانشجویان ارائه می‌دهند.

 دانشکده طراحی پارسونز در مدرسه جدید

 پارسونز در شهر نیویورک به دانشجویان هنر و طراحی اجازه می‌دهد تا در یکی از شلوغ‌ترین شهرهای جهان با سایر صنایع در حال رونق همکاری کنند. دانشجویان همچنین در حین دنبال‌کردن و بهبود حرفه خلاقانه خود بر پایداری و نوآوری تمرکز می‌کنند.

 دانشکده طراحی رود آیلند (RISD)

 RISD در پراویدنس، رود آیلند که در سال ۱۸۷۷ تأسیس شد، یکی دیگر از دانشکده‌های برتر هنر و طراحی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا علایق خود را با دیدگاه‌هایشان برای آینده ادغام کنند. دانشجویان می‌توانند روی تمرکزهایی مانند طبیعت، فرهنگ و پایداری یا محاسبات، فناوری و فرهنگ – فقط چند مورد را نام ببرم – تمرکز کنند.

 مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)

 مدرسه علوم‌انسانی، هنر و علوم اجتماعی MIT برنامه‌های بین‌رشته‌ای را برای دانشجویان علاقه‌مند به هنر ارائه می‌دهد تا این علایق را با دیدگاه‌های نوآورانه برای آینده ادغام کنند. تحصیل هنر در چنین کالج متمرکز بر فناوری به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا از طریق شور و اشتیاق خود، جهان را به شیوه‌ای پایدار و مشارکتی تغییر دهند.

 پلی‌تکنیک میلان

 پلی‌تکنیک میلان شاید بیشتر به‌خاطر برنامه‌های معماری و طراحی‌اش شناخته شده است. این مدرسه که در شهر میلان ایتالیا، شهری با تاریخی غنی از دیدگاه هنری واقع شده است، به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا درعین‌حال که رویاهای هنری خود را دنبال می‌کنند، آن‌ها را در خدمت آینده بهتر برای کل بشریت به کار گیرند.

 دانشگاه آلتو

 دانشگاه آلتو در اسپو، فنلاند، دارای برنامه‌ای با شهرت جهانی برای هنر، معماری و طراحی است. همانند بسیاری از کالج‌های این لیست، به نظر می‌رسد آلتو دارای برنامه‌های بسیار متمرکز است که در آن‌ها دانشجویان تشویق می‌شوند به حل مشکلات اصلی جهان مانند تغییرات آب‌وهوایی کمک کنند.

 مدرسه هنر گلاسکو (GSA)

 مدرسه هنر گلاسکو در بریتانیا یکی از مؤسسات پیشرو آموزش عالی اروپا است که دانشجویان را برای حرفه‌های مادام‌العمر در رشته‌های خلاقانه بصری آماده می‌کند. GSA همچنین به‌شدت بر تحقیقات دانشجویی تمرکز دارد و باتوجه‌به اینکه دانشجویان تصمیم می‌گیرند مطالعات خود را بر چه چیزی متمرکز کنند، درهای بسیاری از امکانات را باز می‌کند.

 مدرسه انستیتوی هنر شیکاگو (SAIC)

 در شیکاگو، SAIC از دانشجویانی استقبال می‌کند که علاقه‌مند هستند هنر را از طریق کاوش، خلق‌وخوی علمی و شجاعت، معنادار کنند. SAIC با داشتن جمعیتی از دانشجویان متنوع و مصمم، یک آموزش جامع هنرهای زیبا در سطح جهانی را ارائه می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که دانشجویان نه‌تنها با تاریخچهٔ پشت پردهٔ ابزار و رسانهٔ هنری خود، از جمله کسانی که در شکل‌گیری آن نقش داشته‌اند، آشنا می‌شوند، بلکه تاریخی را که امیدوارند خودشان رقم بزنند را نیز درک می‌کنند.

مؤسسه Pratt

 موسسه Pratt نیویورک، با پردیس‌هایی در منهتن و بروکلین، محیط یادگیری را با تمرکز بر ایجاد تغییرات مثبت در جامعه، پرورش می‌دهد. دانشجویان در Pratt یاد می‌گیرند که رهبران مسئول، اخلاق‌مدار و متخصص در زمینه‌های خود باشند. Pratt نه‌تنها یک مؤسسهٔ متنوع است، بلکه موقعیت آن در شهر نیویورک به دانشجویان امکان دسترسی به منابع الهام‌بخش متنوعی را برای خلق آثار هنری می‌دهد.

 همان‌طور که می‌بینید، تک‌تک این دانشکده‌های هنرهای زیبا می‌توانند برای دانشجویان این رشته، آموزشی عالی را ارائه دهند. آن‌ها برنامه‌های با ارزشی هستند که همراه با منابع، فرصت‌های شبکه‌سازی و آموزش‌های فشردهٔ لازم برای موفقیت ارائه می‌شوند. آن‌ها مسیر هنری را جدی می‌گیرند و برخی از تأثیرگذارترین هنرمندان نسل خود را تربیت کرده‌اند.

 هر دانشجوی مشتاق هنرهای زیبا باید علاوه بر این دانشگاه‌ها، به دنبال دیگر مراکز آموزشی نیز بگردد تا خانه‌ی هنری و آموزشی خود را پیدا کند. همچنین، برای دانشجویانی که نگران تعهدات مالی تحصیل در یک دانشکده‌ی برتر هنرهای زیبا هستند، بورسیه‌های تحصیلی مرتبط با هنرهای زیبا، مانند بورسیه‌ی هنرهای تجسمی NSHSS وجود دارد که به دانشجویانی مانند شما کمک می‌کند. برای تأمین مالی مسیر خود به سمت حرفه‌ای در هنرهای زیبا، برای هر تعداد از این بورسیه‌ها که می‌توانید، درخواست بدهید.

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود