معرفی 9 نقاش برتر تاریخ

به طور کلی اگر می‌خواهید به یک نقاش و هنرمند حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است در وهله اول نگاهی به زندگی نقاشان برتر تاریخ انداخته و راه آن ها را سر لوحه کار خود کنید. سپس با انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران می توانید از تکنیک های روز دنیا استفاده کرده و استعدادهای نقاشی خود را به راحتی شکوفا کنید.

لئوناردو داوینچی

لئوناردو داوینچی در واقع یک نقاش، مجسمه ساز و معمار مشهور ایتالیایی دوره رنسانس بوده و نبوغ بالای وی زبانزد مردم است. نقاشی های پرطرفدار داوینچی مانند شام آخر و مونالیزا، از تاثیرگذارترین نقاشی های دوره رنسانس بوده و امتیازات مثبتی برای وی داشته. داوینچی نقاشی شام آخر خود را برای کلیسای سانتاماریا در میلان طراحی کرد که امروزه به عنوان یکی از ماندگارترین نقاشی های وی به حساب می آید. از طرفی نقاشی مونالیزا گل سر سبد آثار وی بوده و توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. همچنین این اثر فوق العاده، تصویر زنی ناشناس را نشان می دهد که رمز و رازهای زیادی را در خود جای داده است.

میکل آنژ

میکل آنژ در حقیقت نقاش، پیکرتراش و معمار ایتالیایی بود که فعالیت زیادی در زمینه هنر غرب دوره رنسانس داشت. این نقاش مشهور به عنوان یک هنرمند جوان، در ابتدا با هدیه دادن یکی از کارهای بی نظیر خود به عنوان عتیقه به یونان باستان نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد. همچنین این ترفند به وی اجازه داد تا اثر مشهور خود را با قیمت بالا به فروش رسانده و توجه مجموعه داران زیادی را به خود جلب کند. آثار هنری مایکل آنژ جزو باارزش ترین و مهم ترین آثار جهان به حساب آمده و تاثیرات زیبایی شناسی بسزایی دارند. همچنین از آثار بی نظیر وی به عنوان یکی از نقاشان برتر تاریخ می توان به مجسمه داوود، نقاشی فرسک، نقاشی عذاب، تابلوی عیسی مسیح و ترحم اشاره کرد. از طرفی میکل آنژ و داوینچی از شخصیت های سرشناس به شمار آمده و نگاه یکسانی به هنر داشتند.

نقاشی های برجسته میکل آنژ برای مقاله ۹نقاش برتر تاریخ

هارمنس رمبرانت ون راین

هارمنس رمبرانت ون راین در واقع نماینده سبک نقاشی هلندی است که از تکنیک سایه و روشن استفاده کرد. هارمنس رمبرانت به دلیل نقاشی پرتره ها و طرح هایی از انجیل شهرت یافته و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین نقاشان شناخته می شود. هم‌ اکنون‌ برخی از آثار منحصر به فرد وی از جمله سائوپائولوی، ریجکس و لوور در آمستردام نگهداری می شوند. همچنین از تابلوهای نقاشی معروف رمبرانت می توان به یعقوب و پسرانش، آسیاب، خانواده، نگاه شب و درس تشریح اشاره کرد.

هارمنس رمبروانت یکی از نقاشان برتر تاریخ

جوزف مالورد ویلیام ترنر

جوزف مالورد ویلیام ترنر در حقیقت یکی از نقاشان معروف بریتانیایی بوده و به عنوان بهترین منظره پرداز نیز شناخته می شود. همچنین جوزف در زمینه چاپ فعالیت زیادی داشت به عنوان چهره ای جدال برانگیز شناخته شده بود. این نقاش معروف تبحر خاصی در نقاشی با رنگ روغن داشت و از برجسته ترین آثار وی به عنوان یکی از نقاشان برتر تاریخ، می توان به نقاشی نور اشاره کرد. با بهره گیری از معروف ترین آموزش نقاشی در تهران، می توانید تکنیک های نقاشی با رنگ روغن را نیز به خوبی یاد بگیرید.

استعداد جوزف در نقاشی با رنگ روغن برای مقاله ۹ نقاش برتر تاریخ

وینسنت ونگوگ

وینسنت ونگوگ در حقیقت از معروف ترین نقاشان جهان در طول تاریخ به حساب آمده و طراح آثار بی نظیری همچون گل های آفتابگردان و شب پرستاره می باشد. وی یکی از نقاشان سبک امپرسیونیست هلندی بود که پس از گذشت زمان به تاثیرگذارترین چهره تاریخ هنر غرب نیز تبدیل شد. همچنین آثار ونگوگ شامل ۸۶۰ عدد نقاشی رنگ روغن و حدود ۱۵۰۰ عدد تابلوی چاپ و نقاشی آبرنگ می باشد. از طرفی آثار و تابلوهای نقاشی ونگوگ از قیمتی ترین آثار هنری جهان به حساب می آیند.

طرح های آبرنگی بی نظیر ونگوگ

 

کلود مونه

کلود مونه در واقع نقاش فرانسوی مشهوری بود که به جنبش امپرسیونیسم، با هدف ثبت نور و فر طبیعی اجسام کمک کرد. امروزه آثار معروف وی در گالری ها و موزه های مهم جهان نگهداری می شوند. همچنین شهرت کلود مونه در عرصه هنر، وضعیت اقتصادی مناسبی برای وی رقم زد و این شاعر مشهور خانه باغ بزرگی خرید. برکه نیلوفرهای آبی به عنوان یکی از نقاشی های محبوب وی، در این خانه باغ قرار گرفت. از طرفی بهترین تابلوهای نقاشی مونه شامل کلاغ، جملات، طلوع آفتاب و نیلوفرهای آبی می شوند.

طراحی خانه باغ جذاب کلود مونه

 

پیکاسو

جنبش هنری کوبیسم در حقیقت توسط یکی از نقاشان برتر تاریخ به نام پیکاسو پایه گذاری شد که یکی از تاثیرگذارترین نقاشان قرن بیستم به حساب می آمد. پابلو پیکاسو، نقاش، مجسمه ساز، سرامیک ساز و طراح صحنه معروف اسپانیایی بوده که آثار منحصر به فردی از خود بر جای گذاشت. همچنین پیکاسو با خلق آثار بی نظیر با بهره گیری از تکنیک های نقاشی نوین، گام جدیدی در هنر مدرن برداشت. وی از تبحر خاصی در زمینه نقاشی با رنگ روغن، آبرنگ، زغال، جوهر و مداد برخوردار بود. از طرفی از آثار معروف پیکاسو می توان به گرنیکا و دوشیزگان آوینیون اشاره کرد.

ابداع هنر مدرن توسط پیکاسو

فریدا کالوا

فریدا کالو در واقع یک نقاش مکزیکی بود که در جنبش فمنیسم نیز فعالیت زیادی داشت. وی مدتی نقاشی های خود را در پاریس به نمایش گذاشت و با هنرمندان مشهوری مانند پیکاسو ملاقات کرد. پس از گذشت سال ها فریدا کالوا توانست نمایشگاه انفرادی خود را به صورت رسمی در مکزیک برگزار کرده و به عنوان یک نقاش زن خلاق دیده شود. همچنین از برجسته ترین آثار پرتره وی می توان به بیمارستان هنری فورد، ستون شکسته، خودکشی دوروتی هیل و دو فریدا اشاره کرد.

فریدا کالوا به عنوان هنرمند خلاق

کلام آخر

بنابراین با نگاهی به زندگی و سبک طراحی نقاشان برتر تاریخ می توان شناخت کاملی نسبت به فنون و روش های نقاشی پیدا کرد. آثار مشهور بهترین نقاشان دنیا در حقیقت نشان دهنده استعداد هنری و ایده های گوناگون در عرصه هنر است. از طرفی با کمک آموزش نقاشی اکریلیک در تهران و یادگیری ایده های نوین، می توانید این هنر را به صورت اصولی انجام دهید.

لینک منبع

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای