تصویر گل آفتاب گردان کشیده شده با مداد رنگی به همراه متن بهترین روش ها برای شروع یادگیری نقاشی

نقاشی یکی از بهترین و لذت­بخش­ترین حس­های دنیا می­باشد. شما باید بهترین روش شروع نقاشی را بدانید. با دانستن بهترین روش شما به یک نقاش ماهر بدل خواهید شد. ما در این مقاله سعی کرده­ایم تا شما را با بهترین­ روش­های شروع نقاشی آشنا کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

روش­های شروع نقاشی

در این بخش شما را با روش­های شروع و یادگیری نقاشی آشنا می­کنیم. این روش­ها شامل:

 • کپی کردن
 • کپی برداری ذهنی
 • نقاشی کردن ساختار
 • نقاشی کردن ژست
 • شبیه سازی بصری

کپی کردن

کپی کردن یک طرح یک مرحله ضروری در یادگیری نحوه نقاشی است. این سبک و تکنیک هنرمندان مهم را به شما می‌آموزد و دوره­ای کامل شخصی در مورد تکنیک­های استادان قدیمی را فراهم می­کند. این فرآیند کپی کردن یک نقاشی از کار استاد خود، دانش‌آموز را قادر می­سازد تا قبل از اینکه رویکرد خود را توسعه دهد، یک روش ماهرانه نقاشی را تمرین کند.

یکی از مزایای اضافی کپی کردن یک نقاشی این است که نقاشی اصلی قبلاً تغییر ابعاد را برای شما ایجاد کرده است. نگاه کردن به یک شخص و نقاشی کردن آن‌ها به این معنی است که یک هنرمند باید یک موجود سه‌بعدی را بگیرد و آن را به یک نقاشی مسطح و دوبعدی تبدیل کند.

 

تصویر مداد های مختلف برای مقاله بهترین روش شروع نقاشی

 

کپی برداری ذهنی

کپی برداری ذهنی یعنی اینکه  یک جسم در جلوی شما قرار بگیرد و شما بتوانید با مشاهده به آن جسم به خوبی آن را در دفتر نقاشی خود کپی کنید. کپی برداری ذهنی می­تواند به شما در مسیر یادگیری بسیار کمک منحصر به فردی کند.

نقاشی کردن ساختار

با نقاشی کردن ساختار ذهن خود را در نقاشی پر بارتر کنید. نقاشی کردن ساختار می­تواند شما را ده قدم در تسلط نقاشی روبه جلو هدایت کند. به عنوان مثال ساختار یک سیب شامل برگ آن و خطوط گرد آن می­باشد. ساختار نقاشی نیاز به رنگ ندارد و تنها تمرکز بر روی صحیح کشیدن ساختار طرح است. این روش یک مورد از بهترین روش شروع نقاشی می­باشد.

شما می توانید برای مطالعه بیشتر به صفحه آموزش نقاشی در تهران مراجعه کنید.

نقاشی کردن ژست

یادگیری نحوه ترسیم ژست­ها می­تواند پیچیده به نظر برسد، اما زمانی که اصول طراحی آناتومیک را یاد گرفتید، گام بعدی این است که ژست‌های پیچیده­تر و پویا را آزمایش کنید. با دنبال کردن این مراحل ساده، می­توانید مهارت­های نقاشی خود را به سطح جدیدی ارتقا دهید.

در هر حالتی، حداقل یک خط اکشن مرکزی و به طور بالقوه وجود دارد. فردی را تصور کنید که صاف ایستاده و رو به شما باشد. خط عمل برای این شکل فقط یک خط عمودی مستقیم خواهد بود. اما، اگر کسی در حال خم شدن، پیچش یا ژست گرفتن باشد، آن خطوط عمل به طور مشابه منحنی و چرخش خواهند داشت.

نقاشی‌های بدن انسان را می‌توان به مجموعه‌ای از اشکال سه‌بعدی تقسیم کرد: مستطیل برای بالاتنه، استوانه برای بازوها و پاها، کره‌ها برای پایه‌های شانه. این اشکال سه‌بعدی پایه، بلوک‌های سازنده شکل شما هستند، هر ژستی که باشد، بنابراین آن‌ها را به طور تقریبی ترسیم کنید.

یادگیری ترسیم ژست طبیعی نیازمند مشاهده و تمرین است. برای اینکه بتوانید ژست­های سیال را ترسیم کنید، درک محدوده طبیعی حرکت انسان مهم است. جدای از شخصیت‌های کتاب‌های مصور، یک راه خوب برای تمرین کشیدن ژست‌های پویا، ارجاع عکس‌های ورزشکاران، مانند دونده‌ها یا پرش‌های ارتفاع است.

 

 

شبیه سازی بصری

شبیه سازی بصری یا هنر تجسمی یکی از بهترین و منحصربه فردترین روش­های نقاشی به حساب می­آید. هنرهای تجسمی شامل رسانه‌هایی مانند طراحی، نقاشی، مجسمه سازی، معماری، عکاسی، فیلم و چاپ است. بسیاری از این آثار هنری برای تحریک ما از طریق یک تجربه بصری ایجاد شده­اند. وقتی به آن‌ها نگاه می­کنیم، اغلب نوعی احساس را برمی‌انگیزند.

سبک نقاشی تجسمی به عنوان مهم­ترین نوع شناخته شده است. این روش در رابطه با نقاشی یک اثر هنری با رنگ است. برای بیان ایده ­های خود از ترکیب رنگ و قلم‌موی آوایی استفاده می­شود. این مورد نیز بهترین روش شروع نقاشی به حساب می­آید.

نمونه­ های نقاشی بصری را می­توانید در موارد زیر لحاظ کنید:

 • تبلیغات و بازاریابی تجاری، چاپ تجاری یا لیبل
 • انواع گل و گیاه مصنوعی
 • می‌توانید آثار هنری را روی لباس یا سایر کالاهای ارزشمند اعمال کنید.
 • انواع مختلفی از برچسب­ها، برگردان­ها، برچسب­ها وجود دارد که ممکن است با خود ببرید.
 • برخی از این آثار نقشه‌کشی مانند نقشه و کره را توضیح دهید.
 • کارتون و کمیک استریپ
 • کلاژه
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای