در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

روش های نگهداری از نقاشی سیاه قلم و نقاشی آبرنگ

اشتراک گذاری:

روش های نگهداری از سیاه قلم و نقاشی آبرنگ

روش های نگهداری از سیاه قلم و نقاشی آبرنگ

مهم ترین نکته پس از طراحی و کشیدن یک نقاشی این است که چگونه از آن مراقبت کنیم تا برای مدت زمانی طولانی همان طور که هست باقی بماند. روش های نگهداری از نقاشی متفاوت است. معمولا نقاشی های سیاه قلم، آبرنگ، گواش و حتی مداد رنگی ممکن است براساس بی احتیاطی آسیب و یا کثیف شوند.

به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق شما باید با روش‌هایی جهت نگهداری از انواع نقاشی‌ها آشنا شوید. طبیعتاً برای هنرمندی که یک نقاشی را مدت زمان زیادی طراحی کرده و روی آن وقت گذاشته سخت است بخواهد با آسیب دیدگی نقاشی خود کنار بیاید.

روش‌های متنوع نگهداری از نقاشی‌های سیاه قلم

استفاده کردن از فیکساتیو

یکی از بهترین روش های نگهداری از نقاشی های سیاه قلم و آبرنگ استفاده کردن از فیکساتیو می باشد. قبل از اینکه بخواهید از این روش استفاده کنید باید از تمیز بودن تابلو و نقاشی خود مطمئن باشید. شما می توانید از روش فیکساتیو هم به صورت اسپری و هم به صورت یک مایع ورنی استفاده کنید.

نوع اسپری که می خواهید استفاده کنید بسته به طرح نقاشی شما و تکنیکی که از آن استفاده کرده اید، می باشد. برخی از آن ها برای رنگ روغن، آکریلیک، سیاه قلم و… ساخته و تولید شده است. برای استفاده از این روش شما باید اسپری را با فاصله ۳۰ سانتی متری به سمت نقاشی خود اسپری کنید.

پس از اینکار باید مطمئن شوید سطح کار شما کاملا خشک شده باشد. وقتی اسپری می کنید، نباید مقدار زیادی اسپری زده شود تا سطح نقاشی خیس شود. زمانی که می خواهید اسپری کنید سعی کنید سطح تابلو شما به صورت افقی باشد. در صورت نبود این اسپری می توانید از تافت مو هم برای اینکار استفاده کنید.

لمینت کردن نقاشی

یکی دیگر از روش های نگهداری از نقاشی لمینت کردن آن است. در این روش شما باید از یک نوع پلاستیک برای روی کار خود استفاده کنید. این پلاستیک حساسیت زیادی نسبت به حرارت دارد. شما می توانید این پلاستیک را روی تابلو خود بچسبانید و یا آن را پرس کنید.

این کار باعث می شود تا نقاشی شما در برابر آسیب دیدگی در امان باشد و به خوبی از آن محافظت می شود. زمانی که اطمینان پیدا کردید تابلوی شما به پایان رسیده و دیگر هیچ کاری ندارد بهتر است از لمینت استفاده کنید. چرا که امکان برداشت آن وجود ندارد.

 قاب کردن نقاشی

یکی دیگر از روش های نگهداری از نقاشی قاب کردن آن می باشد. این روش هم مزیت و عیب هایی دارد. مهم ترین مزیت آن زیباتر نشان دادن کارتان است. یکی از بزرگ ترین عیب هایی که دارد ممکن است در اثر بی دقتی و بی احتیاطی قاب به روی زمین بیفتد و شیشه آن خورد شود.

انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران علاوه بر آموزش این هنر زیبا، راهکار ها و تکنیک های اصولی مراقبت از نقاشی را نیز به شما یاد خواهد داد. برای آموزش نقاشی در تهران شما می توانید تکنیک های مختلفی را دنبال کنید.

لینک منبع

 

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود