کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی ا

 

توجه به فعالیت ها و کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی انجام دهید، یاری رسان شما در مسیر موفقیت خواهد بود. در واقع هر هنرمند قبل از آغاز نقاشی باید تکنیک خود را مشخص کند. انتخاب صحیح لوازم نقاشی و انتخاب موضوع نقاشی نیز اهمیت زیادی برای مبتدیان خواهد داشت. در ادامه بهترین تکنیک نقاشی برای مبتدیان را شرح می دهیم. همچنین نکات حائز اهمیت قبل از آغاز نقاشی را بررسی می کنیم.

تکنیک های مختلف کشیدن نقاشی |مقاله کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی

مشخص کنید با چه تکنیکی می خواهید نقاشی کنید

نقاشی، هنری چشم نواز و لذت بخش است. این امر موجب شده تا افراد متعددی به این هنر بی نظیر تمایل داشته باشند. اما تنها افرادی در این مسیر موفق می شوند، که به خودآگاهی رسیده باشند. در واقع یکی از کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی انجام دهید، این است که مسیر خود را مشخص کنید. برای انتخاب مسیر نهایی نیاز به انتخاب تکنیک خاص دارید. تکنیک اکریلیک، تکنیکی منحصر به فرد برای مبتدیان است. اکریلیک، نیازی به تجهیرات و لوازم خاصی ندارد و هزینه رنگ های آن از سایر تکنیک ها کمتر است. سرعت خشک شدن این رنگ ها بسیار زیاد است.

همچنین به راحتی از روی بوم پاک می شوند. از این جهت اگر تازه به جمع هنرمندان پیوسته اید، این تکنیک را امتحان کنید. تکنیک رنگ و روغن از دیگر تکنیک های نقاشی است که اغلب مورد توجه حرفه ای ها قرار می گیرد. در واقع تکنیک رنگ و روغن، طیف گسترده ای از سایر تکنیک های نقاشی را در بر دارد. به همین دلیل برای استفاده از این تکنیک باید به یک نقاش حرفه ای تبدیل شوید. استفاده از آبرنگ در نقاشی، فرایند بسیار دشواری است. دلیل این امر را می توان جذب سریع رنگ ها توسط کاغذ دانست. استفاده از آبرنگ نیاز به مهارت خاصی دارد از این جهت برای مبتدیان مناسب نیست.

انتخاب کردن موضوعی که می خواهید بکشید

هر هنرمندی در ابتدای فعالیت خود، در انتخاب موضوع نقاشی دچار سردرگمی شده است. از این جهت انتخاب موضوع مناسب برای نقاشی را یکی از پرچالش ترین جنبه های نقاشی می دانند. شما در ابتدا باید سوژه ای برای نقاشی پیدا کنید. سوژه مورد نظر باید الهام بخش شما در مسیر نقاشی باشد. همچنین از انتخاب سوژه های آسان بپرهیزید.دلیل این امر، این است که سوژه نقاشی باید شما را به چالش بکشد و مهارت های شما را تقویت کند. به اشکال و خطوط سوژه خود فکر کنید. سوژه را به گونه ای انتخاب کنید که حس نقاشی کردن را در شما زنده کند. برای انتخاب موضوع نقاشی، باید به لوازم رنگ آمیزی مورد نیاز آن نیز توجه کنید. در نهایت موضوعی را انتخاب کنید که ارزش نقاشی کردن داشته باشد.

گرم کردن دست ها

از دیگر کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی انجام دهید، گرم کردن دست ها است. گرم کردن دست ها در نقاشی بدین معنی است که قلم بر روی کاغذ یا بوم به نرمی حرکت کند. گرم کردن دست ها، نیمکره هنری مغز را فعال خواهد کرد. همچنین باعث می شود که شما میزان فشار لازم برای کشیدن طرح ها را حدس بزنید. اساتید آموزش نقاشی در تهران، گرم کردن دست ها را به عنوان اصول پایه نقاشی می شناسند. برای گرم کردن دست ها از یک کاغذ و مداد کمک بگیرید. کاغذ را در مقابل خود قرار داده و خطوطی افقی را از چپ به راست بکشید.

پس از آن، جهت کشیدن خطوط را تغییر دهید. کشیدن خطوط عمودی نیز از دیگر تمرین های گرم کردن دست ها است. پس از خطوط صاف، به سراغ خطوط منحنی بروید و آن ها را به صورت افقی، عمودی و مورب بکشید. کشیدن مداوم اشکال هندسی نظیر دایره، بیضی خطوط حلزونی نیز به گرم کردن دست ها کمک می کند. لازم است بدانید که رمز طلایی تمرین های گرم کردن دست، تداوم انجام آن ها است.

تهیه کردن وسایل نقاشی

یک هنرمند قبل از شروع نقاشی، باید وسایل مورد نیاز خود را تهیه کند. برای تهیه کردن وسایل نقاشی، لازم است تا در ابتدا تکنیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شایان ذکر است که هر تکنیک نیاز به ابزار و وسایل مخصوصی دارد. قبل از آموزش نقاشی اکریلیک در تهران، باید رنگ ها و قلمو های این تکنیک را بخرید. البته پشتیبانان آموزشگاه های نقاشی، شما را در خرید لوازم مربوطه راهنمایی می کنند. در ابتدا به یک دفتر طراحی نیاز دارید. پس از آن به چند مداد هنری نظیر مداد های H و HB و B2 نیاز خواهید داشت.

پاک کن های خمیری و صمغی نیز از دیگر وسایل ابتدایی برای نقاشی هستند. کاتر و نوار چسب های کاغذی را نیز فراموش نکنید. قلمو های پهن و سرگرد، از دیگر لوازم ضروری برای نقاشی های اکریلیک، رنگ و روغن و آبرنگ هستند. اگر از تکنیک رنگ و روغن استفاده می کنید، باید حلال های مناسب را نیز خریداری کنید. لازم به ذکر است که قبل از نقاشی با هر تکنیک، ابتدا طرح مورد نظر خود را با مداد بر روی کاغذ یا بوم بکشید. با انجام این امر، کلیات نقاشی را تجسم خواهید کرد.

اهمیت تهیه بهترین لوازم نقاشی| کارهایی که باید قبل از شروع نقاشی

انتخاب آموزشگاه برای آموزش نقاشی

برای این که به یک نقاش حرفه ای تبدیل شوید، باید نزد هنرمندان حرفه ای نیز آموزش ببینید. فرایند آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران، بسیار پیچیده و مهم است. از این جهت در انتخاب آموزشگاه مناسب دقت کنید. هنرکده آنوش، به عنوان بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران شناخته می شود. از مزیت های برتر هنرکده آنوش، این است که هیچگونه محدودیت سنی ندارد. در واقع اساتید این آموزشگاه به صورت تخصصی به آموزش کودکان و بزرگسالان می پردازند. تکنیک های اکریلیک، رنگ و روغن، آبرنگ، طراحی با مداد و … از خدمات برجسته این هنرکده معتبر هستند. این هنرکده از نخستین آموزشگاه هایی بود که به آموزش نقاشی آبرنگ در تهران پرداخت.

بهترین سن یرای یادگیری نقاشی

نتیجه گیری

نقاشی، مسیری پرپیچ و خم برای تحقق آرزو ها است. برای این که بتوانید در این مسیر موفق شوید، باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنید. شما باید بدانید که به دنبال کدام تکنیک نقاشی هستید. همچنین باید با انتخاب یک آموزشگاه معتبر، به صورت حرفه ای در مسیر موفقیت گام بردارید. هنرکده آنوش با ارائه بهترین خدمات آموزش نقاشی در تهران ،پذیرای شما هنرمندان نوظهور خواهد بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت این آموزشگاه مراجعه کنید.

لینک منبع

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای