تصویر زنی در حال کشیدن اسکیس

استعداد نقاشی داری و فکر می کنی یاد گرفتن نقاشی برات سخته!!!?

در هنرکده آنوش قبل از ثبت نام مشاوره رایگان بگیر و با خیال راحت تو دوره نقاشی ای که دوست داری شرکت کن
  ۰۲۱۸۶۰۵۱۸۹۶ || ۰۹۱۰۱۸۷۴۲۱۹

اسکیس یا طراحی تند نوعی طراحی به صورت یادداشت سریع است. “اسکیس در طراحی” روشی ساده برای ضبط فکر بر روی کاغذ است، بخش مهمی از تمرین هنرجویان محسوب می شود.

چرا اسکیس؟

فواید این نوع تمرین های اصولی بی شمارند. اسکیس در طراحی، چشم و مغز را ورزیده می کند و به دستتان هماهنگی می بخشد. این نوع طراحی روشی است که با آن، اشیاء اطرافتان را به دقت مورد بررسی قرار می دهید. اسکیس را می توان برای مطالعه ی ایده ها، نقاشی ها و طراحی های کامل مورد استفاده قرار داد. همین که به اجرای این نوع طراحی عادت کردید، از آن لذت خواهید برد، ثمره ی آن را برداشت خواهید کرد، و در برنامه ریزی، همانند یک طراح، کارآزموده خواهید شد. این عنصر مهمی است که موجب می شود هنرمند متفکری باشید. اسکیس تمرین خوبی است برای کسب توانایی در طراحی از آنچه مشاهده می کنید. برای تهیه ی اسکیس، سایه های خاکستری را با خطوط پهن به وجود آورید. سپس با ایجاد لکه های سیاه بجا و خط، أکسان هایی به آن اضافه کنید. تصاویر زیر با بغل مداد تیز B و آکسان ها و خطها با نوک آن پدید آمده اند.
بیشتر بخوانید: آموزش طراحی چهره آسان
 

اسکیس های کوچک

به نظر من اسکیس های کوچک و مختصر همان فکر کردن با مداد به صورتی تند و سریع است. هدف از اسکیس های کوچک در طراحی با مداد این است که شما فرصت پیدا کنید تا شکل ها و موضوعات تصویر خود را در کمپوزیسیونی خوشایند کنار هم قرار دهید. با پیاده کردن فکرتان به روی کاغذ می توانید مشکلات اصلی را قبل از شروع طراحی اصلی حل کنید. مدادهای نرم تر – B ، HB، یا ۳B – برای اسکیس مناسب ترند. با آن ها تیرگی ها را سریع تر می توان به وجود آورد. بیشتر نقاشان چند اسکیس کوچک با کمپوزیسیون های مختلف می کشند و از میان آنها آن را که بهتر است انتخاب می کنند.    
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *