در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

بهترین روش سفارش نقاشی چهره

اشتراک گذاری:

تصویر نقاشی شده توسط استاد مصطفایی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با سفارش نقاشی چهره صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. همان‌طور که می‌دانیم برای هدیه می‌توان از نقاشی چهره استفاده کرد و یک کادو بسیار خاص و متفاوت به عزیزان خود داد. بارها شده که افراد بعد از باز کردن کادو و دیدن چهره خود بسیار خوشحال شدند. این روزها هدایای تکراری زیادی را برای عزیزان خود می‌خریم و چه بهتر که با سفارش نقاشی چهره آن‌ها را غافل‌گیر کنیم. تا به انتها با ما همراه باشید.

نقاشی و هنر هفتگانه

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته‌ای باید بدانیم که در زمان‌های بسیار دور دانشمندان به این نتیجه رسیدند که هنرها را به نام هنرهای هفتگانه تقسیم‌بندی کنند تا به این روش بتوانند اهمیت و ارزش هنر را برای همه شفاف کنند. به همین ترتیب هنرهای دنیا در هفت نوع هنر تقسیم‌بندی شد و هنر نقاشی کشیدن هم به‌عنوان هنر سوم انتخاب شد.

همان‌طور که می‌دانیم نقاشی یکی از مهم‌ترین هنرهای کل دنیا بوده و به عبارتی تنها راه ارتباطی انسان‌های مختلف است. زمانی که شما افراد یک کشور یا اقلیم خاص را نمی‌شناسید و به زبان مشترکی هم مسلط نیستید، هنر نقاشی تنها راه ارتباطی شما خواهد بود. همان‌طور که در زمان‌های بسیار دور انسان‌های نخستین از هنر نقاشی و ترسیم برای امور مختلف خود استفاده می‌کردند.

علاوه بر این لازم است، بدانید که در نقاشی و این هنر احساسات به‌طور کامل بیان شده و افراد می‌توانند با درک موارد ترسیم شده به حس درونی نقاش پی ببرند. همین موضوع اهمیت علم نقاشی را افزایش داده و بسیار مهم است. اگر در این رابطه اطلاعاتی داشته باشید، قطعاً می‌دانید که نقاشان بزرگ انسان‌های بسیار باهوش و خارق‌العاده بودند.

سفارش نقاشی چهره

اهمیت هدیه دادن

زمانی که قرار است برای فرد خاصی هدیه تهیه کنید باید آن‌قدر برای آن هدیه ارزش قائل شوید که بهترین باشد. به عبارتی دیگر در مناسبت‌های مختلف مانند تولد، سالگرد ازدواج، سالگرد آشنایی، روز زن، روز مرد، روز مهندس و … اگر برای خرید هدیه اقدام می‌کنید، بایستی بهترین هدیه را خریداری کرده و به عزیزان خود تقدیم کنید. همان‌طور که می‌دانیم، انسان‌ها سرشار از احساسات بوده و در کل موجودات حساسی هستند. به همین دلیل در زمان هدیه دادن باید نهایت دقت را به خرج دهیم تا بتوانیم یک کادو بسیار خوب و مناسب انتخاب کنیم.

از طرفی ساعت، عطر، کتاب، گوشی و … تکراری شده و نمی‌توان هر بار وسیله جدیدی که کاربردی باشد را خریداری کرد. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می‌کنیم برای هدیه دادن به گزینه مانند نقاشی چهره توجه کنید. سفارش نقاشی از چهره یکی از بهترین مواردی است که برای هدیه دادن می‌توان پیشنهاد داد. انسان‌ها اکثراً نقاشی چهره خود را دوست داشته و برای نصب آن در اتاق شخصی خود اشتیاق خواهند داشت.

به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می‌کنیم در صورتی که نمی‌دانید چه چیزی را هدیه بدهید و به دنبال یک کادو بسیار خاص هستید، حتماً این گزینه را بررسی کرده و در صورت تمایل برای انجام آن اقدام کنید. نکته لازم به ذکر این است که صرفاً نیاز به کادو گرفتن نیست و شما می‌توانید برای خودتان هم سفارش نقاشی چهره را داشته باشید. شما می‌توانید برای سفارش نقاشی چهره اقدام کرده و این هدیه را به خودتان تقدیم کنید.

برای آموزش طراحی چهره از مبتدی تا پیشرفته می‌توانید به هنرکده آنوش مراجعه نمایید.

ارزش نقاشی از چهره و مزیت‌های آن

زمانی که شما نقاشی چهره را برای یکی از عزیزانتان یا برای خود سفارش می‌دهید، قطعاً باید ارزش و اهمیت آن را بدانید. به عبارتی دیگر هدیه دادن نقاشی آن‌قدر باارزش است که نمی‌توان در کلمات آن را توصیف کرد. نقاشی به‌عنوان هنر سوم در بین هنرهای هفتگانه بسیار مهم و باارزش است. نقاشی مهارت دست‌های هنرمند خانم یا آقایی است که برای کسب این مهارت تلاش‌های زیادی کرده است.

از طرفی داشتن یک نقاشی از چهره شما نه‌تنها بسیار زیبا است بلکه در مقایسه با بعضی از تابلوها بهتر است. اگر بخواهیم دیگر مزایای استفاده از نقاشی چهره را بیان کنیم، می‌توانیم به ماندگاری و طول عمر بالای آن اشاره کنیم. شما در نظر بگیرید، یک بار برای سفارش نقاشی چهره اقدام و هزینه می‌کنید اما سال‌ها از آن استفاده کرده و زیبایی آن بدون تغییر باقی می‌ماند. به شما عزیزان توصیه می‌کنیم، برای ثبت سفارش یک اثر هنری اقدام کرده و فرصت را از دست ندهید.

اهمیت سفارش نقاشی چهره

انواع نقاشی‌های چهره

شاید بارها نقاشی چهره افراد مختلف را دیده و متوجه تفاوت در بین آن‌ها شده باشید. بله تمامی نقاشی‌های چهره یکسان و انجام شده با یک روش ثابت نیستند. به عبارتی دیگر باید بدانیم که نقاشی چهره به روش‌های مختلفی انجام خواهد شد. به‌طور مثال می‌توانیم به روش‌های سیاه قلم، رنگ روغن، آبرنگ، پاستل و … اشاره کنیم. قطعاً هر یک از روش‌های نام برده شده در سطر قبلی به مهارت و ابزار خاص خود نیاز داشته و باید در رابطه با هر یک از آن‌ها اطلاعات کاملی داشته باشیم. به این ترتیب می‌توانیم برای سفارش نقاشی چهره با ابزار مشخصی اقدام کنیم.

روش‌های نقاشی چهره

شاید بارها اسم سبک‌های نقاشی را شنیده باشید و در رابطه با آن‌ها اطلاعات جزئی هم داشته باشید. تمامی نقاشی‌هایی که می‌بینیم به یک سبک نبوده و اگر بخواهیم سبک‌های مختلف نقاشی را نام ببریم، می‌توانیم به رئالیسم، فتو رئال و هایپر رئال اشاره کنیم. سبک‌های ذکر شده هر یک توضیحات مختص به خود را دارند. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • روش رئالیسم: در این سبک نقاش باید تمامی اتفاقات و صحنه‌های اطراف خود را دقیقاً همان‌طور که هستند، نقاشی کند. به عبارتی دیگر اگر کسی بخواهد نقاشی طبق سبک رئالیسم را انجام دهید، باید آن چیزی که برای ترسیم انتخاب کرده است را دقیقاً به همان شکل و با همان ویژگی‌ها نقاشی کند. این سبک با نام واقع‌گرا هم شناخته شده است. در طول تاریخ هنرمندان بسیاری این سبک را انتخاب کرده و در آن موفق شدند. در حالت کلی شما نباید هیچ مورد تخیلی را به نقاشی خود اضافه کنید.
  • روش فتو رئال: اگر بخواهیم در رابطه با چگونگی این مورد صبحت کنیم، باید بگوییم که در این سبک نقاشی باید دقیقاً طبق عکس یا تصویر موردنظر باشد. به عبارتی دیگر زمانی که قرار است، نقاشی یک عکس را بکشیم در واقع از این روش استفاده می‌کنیم. در روش فتورئال هم نباید هیچ تغییری در طرح اصلی ایجاد کنیم.
  • روش هایپر رئال: این سبک تقریباً مانند سبک نقاشی فتو رئال است با این تفاوت که در این روش می‌توانیم جزئیات بیشتری را ترسیم کنیم. به‌طور مثال زمانی که قرار است از چهره یک فرد نقاشی بکشیم، در سبک هایپر رئال می‌توانیم، موارد ریزتری مانند چین‌وچروک صورت را هم ترسیم کنیم. همان‌طور که می‌دانیم، بعضی از دوربین‌ها قابلیت عکس‌برداری به‌صورت دقیق را نداشته و به کمک نقاشی به سبک هایپر رئال می‌توانیم، تمامی جزئیات را هم نقاشی کنیم.

همان‌طور که در سطرهای بالاتر دیدید، سفارش نقاشی از چهره به سه سبک متفاوت قابل‌اجرا خواهد بود. شما می‌توانید طبق نظر و سلیقه خود یکی از سبک‌های معرفی شده را انتخاب کنید. این در حالی است که سبک فتورئال یکی از کاربردی‌ترین روش‌های نقاشی چهره بوده و بیشتر افراد آن را انتخاب می‌کنند. البته داشتن همان عکس با جزئیات بیشتر هم زیبایی خاص خود را داشته و توصیه می‌کنیم روش هایپر رئال را هم امتحان کنید.

نکات مهم در سفارش نقاشی چهره

نقاشی سیاه قلم چه ویژگی خاصی دارد؟

قطعاً شما هم نام سیاه قلم را بارها شنیدید و در این رابطه اطلاعاتی هم دارید. به همین دلیل باید بگوییم که نقاشی با مداد، ذغال و قلم‌مو را نقاشی با سیاه قلم می‌گویند. شاید شما هم یکی از هزاران نفری باشید که به نقاشی سیاه قلم علاقه دارید یا حتی تصمیم به یادگیری آن دارید. به همین دلیل باید بدانیم که در این روش می‌توانید از مدادهای گرافیتی هم استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانیم، نقاشی سیاه قلم افراد هنرمند و چیره‌دست بسیار زیبا بوده و یک شاهکار هنری است.

اکنون شما تصویر کنید که نقاشی چهره با سیاه قلم به سبک هایپر رئال انجام شود؛ قطعاً این مورد خارق‌العاده خواهد بود. زیبایی منحصربه‌فرد با رسم جزئیات را به رنگ سیاه نشسته بر روی کاغذ سفید تصویر کنید که چه قدر زیبا و خیره‌کننده خواهد بود. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می‌کنیم در صورت انتخاب سبک هایپر رئال از سیاه قلم بهره برده و زیبایی نقاشی را افزایش دهید.

سفارش نقاشی چهره با رنگ روغن

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به نقاشی با رنگ روغن علاقه دارید، حتماً می‌دانید که این نوع نقاشی بسیار دشوار بوده و به حساسیت‌های خاصی نیاز دارد. به‌طور مثال زمانی که قرار است نقاشی را با رنگ روغن بکشیم باید طرح را در ذهن خود لایه‌بندی کنیم. به عبارتی دیگر تصویر ابتدایی را با لایه‌های خاصی تصور کنیم و برای کشیدن از ابتدایی‌ترین لایه شروع کنیم.

نقاشی رنگ روغن برعکس نقاشی سیاه قلم باید بر روی زمینه رنگی انجام شود. البته می‌توانید، نقاشی با رنگ روغن را هم بر روی زمینه سفید انجام دهید اما برای راحتی کار به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که رنگ زمینه را رنگی جز سفید در نظر بگیرید.

نقاشی چهره

جمع‌بندی

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می‌توان بیان کرد که نقاشی به‌عنوان هنر سوم در بین تمامی مردم دنیا ارزش بالایی داشته و دانشمندان در زمان‌های بسیار دور هم برای ثبت ارزش نقاشی تلاش‌های فراوانی کردند. علاوه بر این دانستیم که سفارش نقاشی چهره برای هدیه دادن گزینه بسیار خوبی است و حتی می‌توانیم برای خود این مورد را انجام دهیم.

سبک‌های نقاشی شامل رئالیسم، فتو رئال و هایپر رئال بوده و هر یک از آن‌ها توسط هنرمندان خاص خود قابل‌انجام خواهند بود. از طرفی باید توجه داشته باشیم که سفارش نقاشی چهره با سیاه قلم و رنگ روغن انجام خواهد شد. سیاه قلم به دلیل زمینه سفید زیبایی خیره‌کننده دارد. در نقاشی با رنگ روغن هم می‌توان طرح‌های فوق‌العاده‌ای ترسیم کرد.

از این که در این مقاله با ما همراه بودید، ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب