در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

چگونه یک سبد میوه زیبا طراحی کنیم؟

اشتراک گذاری:

طراحی سبد میوه

طراحی سبد میوه ممکن است چیز ساده ای به نظر برسد، اما انواع متفاوتی از مهارت های نقاشی مفید را به شما یاد می دهد. زمانی که سبد را ترسیم می کنید، در واقع در آموزش نقاشی در تهران٬ روی پرسپکتیو و عمق٬ کار خواهید کرد. اگر میوه واقعی بکشید، ایجاد کردن یک طبیعت بی جان را نیز تمرین خواهید کرد. برای اینکه سبد میوه خود را واقعی تر جلوه دهید، روی سایه اندازی تمرین  کنید تا میوه شما سه بعدی به نظر آید. با ترکیب ها بازی کنید تا وقتی که از نتایج به دست آمده راضی باشید.

طراحی کردن سبد

اولین کار برای طراحی این است که بدانیم٬ ساختار و شکل یک سبد را چگونه باید رسم کنیم که در ادامه مراحلی که لازم است برای طراحی سبد میوه را به شما می گوییم.

رسم کردن یک بیضی افقی به اندازه طول دلخواه

یک بیضی افقی به اندازه طولی که می خواهید سبد باشد٬رسم کنید. از یک مداد استفاده کنید و به آرامی بیضی را ترسیم کنید تا بتوانید به عقب برگردید و خطوط را در صورت نیاز پاک کنید. این بیضی لبه بالایی سبد خواهد بود، بنابراین آن را به اندازه کافی پهن کنید تا میوه درون آن قرار گیرد.

به خاطر داشته باشید که وقتی سبد خود را با میوه پر کنید، تمام این شکل بیضی را نخواهید دید.

ترسیم شکل بیضی|طراحی سبد میوه

کشیدن یک هلال ضخیم از پایین بیضی رسم شده

برای ترسیم سبد، یک منحنی بزرگ از یک انتهای بیضی به پایین بکشید و به انتهای دیگر برگردید. خط پایین بیضی شکل سبد شما را مانند یک هلال ضخیم می کندبرای درست کردن یک کاسه کم عمق به جای یک سبد عمیق، یک هلال باریک زیر بیضی بکشید.

کشیدن هلال بیضی از پایین|طراحی سبد میوه

کشیدن یک حلقه کوچک در پایین سبد برای ایجاد کردن یک پایه

اگرچه اکثر سبدها پایه ندارند، می توانید یک حلقه باریک در پایین بکشید تا به سبد خود چیزی برای حفظ تعادل بدهید. برای اینکه لبه سبدتان ظاهری بافته داشته باشد، حلقه پایه را در امتداد طول سبد قرار دهید.

به دست آوردن ابعاد سبد با کشیدن بیضی موازی دور لبه

بیضی اطراف خود را ترسیم کنید تا کمی بزرگتر از بیضی اولی باشد که کشیده اید. بیضی بزرگتر را در کنار سبد که از شما دورتر است کمی باریک تر کنید.فاصله بین ۲ بیضی به اندازه نقاشی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، بیضی های شما ممکن است فقط حدود ۰.۶۴ سانتی متر از هم فاصله داشته باشند.

کشیدن یک کمان در سراسر سبد برای ساختن دسته

۱خط منحنی از وسط بیضی به سمت بالا و پایین به سمت مخالف بیضی بکشید. سپس، یک منحنی دیگر موازی ایجاد کنید. فاصله بین آنها را به اندازه ای که می خواهید دستگیره باشد، قرار دهیداگر نمی خواهید سبد شما دسته داشته باشد، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. شما می توانید سبد بافی خود را به هر اندازه که دوست دارید ساده یا پیچیده کنید.

شروع کردن با کشیدن خطوط منحنی از بالا سمت چپ به سمت راست پایین سبد

به عنوان مثال، خطوط را با فاصله ۱/۲ اینچ (۱.۳ سانتی متر) از هم ادامه دهید. سپس، این کار را تکرار کنید، اما منحنی ها را از بالا سمت راست به پایین سمت چپ پایین بیاوریداگر نمی خواهید سبد بافته شده به نظر برسد، از یک مداد و کنده ترکیبی برای سایه انداختن کف و یک طرف سبد استفاده کنید.

هنگامی که با مداد یا مداد رنگی طراحی می کنید، یک کنده(درخت) ترکیبی بسیار مفید است. به جای اینکه رنگ ها را با انگشتان خود ترکیب کنید، می توانید آنها را با یک کنده ترکیبی ترکیب کنیدمی‌توانید از یک حرکت دایره‌ای ملایم استفاده کنید یا فشار ملایمی وارد کنید و آن را به چپ و راست یا بالا و پایین حرکت دهید تا ترکیب شود.

به یک سبد واقعی یا عکس یک سبد میوه آموزش نقاشی با آبرنگ در تهران مراجعه کنید تا برای بافت یا مدل سبد ایده بگیرید.

کشیدن میوه

بعد از طراحی سبد میوه٬در بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران٬مرحله بعدی ما کشیدن میوه های داخل سبد می باشد. در ادامه به این که چطور میوه ها را بکشیم می پردازیم.

کشیدن نیم دایره وسط سبد برای درست شدن سیب

 تصمیم بگیرید که چند سیب را می خواهید در سبد خود قرار دهید و یک نیم دایره برای هر سیب در نزدیکی ۱ انتهای سبد ترسیم کنید. هر نیم دایره را کمی در نزدیکی ساقه قرار دهید تا سیب شما کاملا گرد نباشد. به عقب برگردید و یک ساقه کوچک از بالای هر سیب بکشید.

سیب ها را طوری بکشید که کمی روی هم قرار بگیرند و به خاطر داشته باشید که سیب های نزدیک جلوی سبد شما بزرگتر از سیب هایی که در پشت قرار می گیرند به نظر می رسندتمرین کنید سیب هایی را بکشید که در جهات مختلف قرار دارند تا ساقه را روی بعضی یا انتهای پایینی را روی بعضی دیگر ببینید.

کشیدن سیب|طراحی سبد میوه

درست کردن پرتقال با ساقه های گل کوچک کنار سیب

حداقل ۱ یا ۲ دایره یا نیم دایره برای پرتقال ها ترسیم کنید. اگر دوست دارید، روی هر پرتقال یک دایره بسیار کوچک بکشید و آن را تیره‌تر کنید تا شبیه ساقه گل پرتقال شوداگر پرتقال‌های شما در سبد قرار گرفته‌اند، نیمه بالایی را که نزدیک‌تر از پرتقال‌های پشت سبد بزرگ‌تر هستند، درست کنید. اگر پرتقال شما روی میوه های دیگر قرار می گیرد، آنها را کاملا گرد کنید.

رسم پرتقال|طراحی سبد میوه

کشیدن حداقل۱ الی ۲ موز در کنار سبد

یک منحنی بلند که شبیه لبخند است بکشید و یک خط منحنی موازی در حدود ۱ اینچ (۲.۵ سانتی متر) بالای آن ایجاد کنید. انتهای منحنی ها را به هم وصل کنید تا ساقه و نوک موز درست شود. برای ایجاد یک خوشه از موز، یک خط منحنی دیگر بکشید تا با خط بالایی موازی شود. سپس یک مربع کوچک در ۱ انتهای آن بکشید تا ساقه ها درست شوند.

اگر ترجیح می دهید موز را در وسط سبد قرار دهید، یک دسته از آنها را در مرکز بکشید. به یاد داشته باشید که یک خوشه از ۴ یا ۵ موز توسط ساقه چسبیده است.

رسم موز|طراحی سبد میوه

کشیدن دایره های درکنار هم برای تبدیل به خوشه انگور

با کشیدن انگور از داخل سبد روی کناره، به سبد میوه خود ابعاد جالبی بدهید. انگورها را طوری بکشید که در مقایسه با پرتقال ها و سیب های بزرگتر در سبدتان کوچک و به اندازه سکه باشند. اگر کمک کرد، طرح کلی خوشه را به آرامی بکشید تا شکل کلی انگور را بدانید. سپس، طرح کلی را با تعداد زیادی دایره کوچک پر کنید.

برای اینکه خوشه واقعی تر به نظر برسد، یک خط باریک بین برخی از انگورها بکشید، که شبیه ساقه ای است که آنها را به هم متصل می کند.

رسم انگور|طراحی سبد میوه

طراحی یک آناناس کامل برای یک سبد میوه عجیب و غریب

 برای پر کردن فضای بزرگ در سبد، یک بیضی بزرگ برای قسمت اصلی آناناس بکشید. سپس، برگ های میخ دار را که به سمت بالا و دور از مرکز سبد هستند، بکشیدبرای افزودن جزئیات به آناناس، دریچه های متقاطع را با یک نقطه کوچک در مرکز هر فضا ایجاد کنید.

رسم آناناس|طراحی سبد میوه

استفاده از یک کنده (درخت) برای سایه انداختن میوه و دادن ابعاد به آن

اگر دوست دارید میوه واقعی به نظر برسد، یک کنده مخلوط بردارید و به آرامی آن را روی میوه بمالید تا آثار مداد شما محو شود. به این فکر کنید که چگونه یک منبع نور به سبد میوه شما برخورد می کند تا بدانید سایه ها و هایلایت ها را کجا قرار دهید. برای ایجاد سایه، مجدداً روی میوه ترسیم کنید تا گرافیت اضافی اضافه شود. سپس، گرافیت را با کنده ترکیبی لکه دار کنید تا یک اثر سایه ایجاد کنید.

برای مثال، اگر نور از سمت چپ سبد می‌آید، سایه‌های سمت راست را بکشیدمی توانید گرافیت را با مالیدن یک کنده مخلوط تمیز روی گرافیت از روی کاغذ بلند کنید. اگر می خواهید نقطه ای را روی یک میوه برجسته کنید، این کار مفید است.

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود