نقاشی از سوژه های متحرک

همانطور که ما در عکاسی موضوعی با عنوان عکس گرفتن از سوژه های متحرک داریم٬در نقاشی نیز با همچین موضوعی روبرو هستیم و این سوال پیش می آید که چطور از سوژه ای که ثابت نیست و متحرک است نقاشی کنیم. اصولا بسیاری از ما نقاشی از یک حالت خاص و یا  کشیدن حیوانات به صورت غیر زنده را تجربه کردیم و خب کار آسان تر از طراحی و نقاشی یک چیزمتحرک می باشد٬چرا که کنترل بیشتر بر شرایط  و نور محیط داریم. حال برای کشیدن از سوژه های متحرک یکی از کارهایی که می شود این است که به محیطی بروید٬ مانند طبیعت و با توجه به شرایط آن جا به نقاشی بپردازید. اگر چه که نقاشی از سوژه های متحرک و زنده کار آسانی نیست و حتی دشوار نیز می‌باشد٬ما به بیان نکاتی برای چگونگی طراحی این موضوع در ادامه می پردازیم.

۹نکته ی مهم در طراحی موضوعات متحرک

همانطور که در بالا اشاره کردیم یک سری نکات وجود دارد که باعث می شود نقاشی از سوژه های متحرک آسان تر شود که این نکات به شرح زیر می باشند:

۱-آغاز کردن با ابزار ساده

کاغذ٬روان نویس یا مداد های گرافیکی را می توان از ابزارهایی ساده برای طراحی انسان ها و حیوانات به شمار آورد. همچنین می توانید برای اضافه کردن رنگ از رنگ هایی مانند قرمز قهوه ای٬زر اکرو… مداد رنگی های‌ آبرنگی استفاده کنید. از دیگر ابزاری که در آغاز کار شما را راحت می‌کند٬قلموی آب است که دارای یک سر پلاستیکی و دسته تو خالی ایت که قابلیت پر شدن را دارد.

این وسط این را نیز اضاقه کنم که خوب است که یک قلمو آب با رنگ های پس زمینه همچون سیاخ یا آبی تره ور شده اند را در کنار خود داشته باشیمدر کل شما در بازار می توانید انواعی از قلم مو ها را با ویژگی هایی همچون عدم نیاز به آمیخته شدن با رنگ ها پیدا کنید و کار خود را راحت تر بکنید.

ابزار نقاشی| نقاشی از سوژه های متحرک

۲-طراحی کردن حالت های اصلی

شما یک  انسان و یا یک حیوان را تصور کنید که در حال حرکت می باشد و خب این طبیعی است که در یک جا ساکن نباشد.  به همین دلیل لازم ایت که قبل از اقدام برای طراحی یک مدتی آن هار را زیر نطر داشته باشیدتوجه خود را بر روی ویژگی ها و حالت های سوژه خود بزارید٬یعنی همان حرکت هایی که دائما تکرار می شوند.

حساب کردن مقدار زمان انجام دادن هر حالت دراین جا مهم است.بعد از انجام این کار ها کاری که الان لازم می‌باشد این است که یک  سری اسکیس های کوچ از مهم ترین حالت های سوژه مورد نظرتان را درقسمت بالای  سمت چپ کاغذ آغاز و شروع به کشیدن کنید.

دلیل آن که ما شروع به کشیدن اکسیس می کنیم این است که هر کدام از این ها مانند یک سری عکس نمایش داده می شوند که از پشت سرهم از سوژه گرفته شده است.اگر بخواهیم مهم ترین بخش از بررسی کردن سوژه های متحرک را بگوییم در همین حالت ها وویژگی های آن خلاصه می شود.

حالت چهره یک زن|نقاشی از سوژه های متحرک

۳-آشنا شدن باساختار

پیشنهادی که برای طراحی های ذهنی می شود این می باشد که خوب است در‌آغاز تمرینی از استنخوان بندی  و طراحی ساختمان بدنی انسان ها و حیوانات داشته باشید تا به صورت کامل با آن ها آشنا شوید.

احتمالا به خاطر در دسترس بودن عکس ها٬طراحی ازآن یک گزینه مناسب باشد ولی برای آن که کار ها به صورت خوب پیش برود بهتر است که از مکان هایی همچون موزه ها و آزمایشگاه ها نیز کمک گرفته شود. نتیجه این کارتان این می‌شود که آشنایی بهتری با ساختار واقعی و سه بعدی آن ها در بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران پیدا می‌کنید.اگر قصد طراحی از یک انسان زنده را دارید٬تلاش به مجسم کردن استخوان بندی و اسکلت داخلی آن بکنید.

طراحی یک سوژ زندهنقاشی از سوژه های متحرک

۴-جلب توجه نکردن

این نکته را باید به خاطر بسپارید که نمی شود در هرمکانی مانند کنفرانی دفترطراحی و نقاسی خود را از کیف خود در بیارید و در معرض دید عموم قرار دهید چرا کههنگامی که در رستوران و یا یک کنفرانس نشسته باشید، نمی توانید دفتر طراحی را در هر جایی که دوست داشته باشید در آورده و در معرض دید قرار دهید به این علت که از جلب توجه ای که ایجاد می‌شد جلوگیری کرد.

در اینجا دو نکته مهم است: دقت و تکان سر در ابتدا  دفتر  نقاشی و طراحی را روی پای خود بگذارید.حالراهکار برای عدم بیش از اندازه حرکت سر این اشت که در یک زاویه میانی٬سر را نگه دارید.در این صورت شما قادر خواهید بود که بدون حرکت کردن زیا به سمت پایین و یا بالا سوژه مورد نظرتان را به خوبی زیر نظر داشته باشید.

۵-طراحی کردن حیوانات در حالت خوابیده

طبیعتا همیشه شما این شانس را پیدا نمی  کنید که یک حیوان را پیدا کنید که در حالت خوابیده باشد. به این علت که نمی توان پیش بینی و حدس دقیقی را زد که آن ها در چه جایگاه و و در چه زمانی به خواب می ورند اما اگر بتوانید به یک ثبات در این مورد برسید می توانید کار طراحی خود را بهتر و جلوتر پبش ببرید.

حیوان در حالت خواب|‌نقاشی از سوژه های متحرک

۶-استفاده کردن ار تکنیک نگاه گذرا

ممکن است که این قصد را داشته باشید که از یک حرکت تند و سریع طراحی بکنیدو و این کار را می‌ توانید انجام دهید با تبدیل کردن چشمانتان به یک دوربین حرفه ای!زمانی که به سوژه خودتان نگاه می کنید٬گاهی چشم های خود را ببندید و در حافظه کوتاه موت شما چند ثانیه از آخرین تصویری را که. دید باقی خواهد ماند.

این تکنیک گذرا تاثیر در به یاد آوردن موقعیت هاو حرکات  در بازه زمانی کوتاه می شود.کار‌امدی این تکنیک را آن جایی می‌توان بهتر دید که تکرار و سرعت یک عمل بسیار زیاد است مانند:مسابقات ورزشی و یا اجراهای رقص برای شروع٬مواردی که به یاد می آورید را طراحی کنید.در نتیجه با گدر زمان و با تمرین کردن بیش تر٬جزئیات بیش تری برای آموزش نقاشی آبرنگ در تهران به یاد می آورید.

انسان های در حال گذر|نقاشی از سوژه های متحرک

۷-تقویت کردن حافظه

حافظه با دومورد مرتبط است. آن دو مورد تصورات و آگاهی می‌باشد. این سه مورد اگر با هم ترکیب شوند تمرینی برای تقویت حافطه شما می‌شود.شما این قابلیت را دارید که یک انسان و یا حیوان زنده را طراحی کنید و درحافظه خود آن را بسپارید و بعدا آن را به باد بیاورید و در دفتر خود ان را رسم کنید.

ممکن است که در این طراحی های ذهنی٬دقیق نباشید اما نگرانی ندارد به این علت که این عمل به طور کل سنجشی برای مشخض کردن میزان مهارت شما می‌باشد. بعدا برای میزان پیشرفت کار خود رآن را با عکس های حقیقی می توانید مقایسه کنید.هرچه میزان دقت و نگاه شما به ساختار بدن انسان و حیوانات درونی باشد٬طراحی درهنگام تغییر حالت برایتان راحت تر خواهد بود.

۸-تمرین کردن نقاشی روی دوستان وآشنایان

این امکان را دارید که از اطرافیانتان و دوستانتان برای مدل طراحی آموزش نقاشی در تهران کمک بگیرید.البته که ساکن و بی حرکت ماندن دریک جا  در یک مدت زمانی کار سختی است. در یک صندلی مناسب و با نور خوبی بنشینید و اقدام به طراحی کردن از سوژه مورد نظر خود بپردازید و در زمان طراحی توجه خود را به سوژه و اطراف آن بکنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای