در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

۴ تکنیک نقاشی ابرنگ

اشتراک گذاری:

4 تکنیک نقاشی ابرنگ

نقاشی جزء یکی از هنرهایی است که این روزها علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده. نقاشی با مدادرنگی، سیاه قلم، ذغال، آبرنگ، گواش و… هر کدام به تنهایی جذابیت خاص خود را دارند و یادگیری آن نیاز به تمرین دارد. اگر به آبرنگ علاقه دارید، بهتراست یادگیری تکنیک نقاشی آبرنگ را دنبال کنید. فراگیری این تکنیک به شما کمک می کند تا حرفه ای تر این زمینه را پیش بگیرید. آموختن هر یک از این تکنیک ها، مسیر شما را برای موفقیت های روزافزون آماده خواهند کرد. با انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران می توانید قدم های بزرگ تری بردارید.

خیس در خیس

یکی از تکنیک های مهمی که در آموزش آبرنگ به آن توجه می شود، تکنیک خیس در خیس یا همان مرطوب روی مرطوب است. هر تکنیک ویژگی های مخصوص به خود را دارد و همین موضوع تاثیر بسزایی روی نتیجه کار شما خواهد داشت.

تکنیک نقاشی آبرنگ خیس در خیس به این معناست که رنگ مرطوب یا همان خیس، روی کاغذ مرطوب کشیده می شود. این روش نقاشی بهتر روی کاغذ جلوه دارد و به خوبی خود را نشان می دهد. لبه های نرم، درجه بندی پیچیده و درجه بندی رنگی زیبا از ویژگی های این نوع تکنیک است.

خشک در خشک

تکنیک نقاشی آبرنگ خشک روی خشک یکی دیگر از تکنیک هایی است که یادگیری آن لازم و استفاده از آن نتیجه خوبی را برای شما رقم خواهد زد. در این تکنیک رنگ خشک آبرنگ روی کاغذ خشک کشیده می شود. نقاشی با آبرنگ نیازمند تمرین بیشتر و مکرر است. با این کار شما می توانید بهتر با قلم و کاغذ ارتباط بگیرید و رنگ را روی کاغذ بیاورید. در این تکنیک رنگ و کاغذ هر دو خشک اند اما برای این که بتوانید رنگ را بردارید باید قلم مو را کمی مرطوب کنید.

 

 

خیس در خشک

در این روش یعنی تکنیک نقاشی آبرنگ خیس در خشک، شما باید رنگ مرطوب را روی کاغذ خشک بگذارید و نقاشی خود را ایجاد کنید. وقتی رنگ مرطوب را روی کاغذ می ریزید، قبل از خشک شدن باید آن را ترکیب کنید و رنگ مورد نظر خود را به دست آورید.

خشک در خیس

در این روش تکنیک آبرنگ نقاش باید رنگ خشک را روی کاغذ مرطوب قرار دهد. انجام درست این تکنیک و به موقع استفاده کردن از آن تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی نقاشی شما خواهد داشت. این که شما چه موقع و برای چه طرح هایی از کدام تکنیک استفاده کنید اهمیت بسیار زیادی دارد. شما زمانی می توانید به یک نقاش ماهر و حرفه ای تبدیل شوید که درک خوبی از هر یک از این تکنیک ها داشته باشید. با شرکت در کلاس های آموزش نقاشی آبرنگ در تهران شما می توانید تکنیک نقاشی آبرنگ را به خوبی یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.

این روزها کلاس های آموزش نقاشی در تهران افزایش بسیاری پیدا کرده و علاقه مندان توانسته اند خودشان را بسنجند و تبدیل به یک هنرمند واقعی شوند. اگر فکر می کنید به نقاشی علاقه دارید هنر آبرنگ جذابیت بسیاری برای شما خواهد داشت.

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود