در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

۵ طراح برتر تاریخ

اشتراک گذاری:

معرفی طراحان برتر تاریخ

طراحان بزرگ در طول تاریخ، نه تنها از نظر فنی مهارت داشته اند، بلکه با نوآوری های شگفت انگیزی، کمک موثری به فرهنگ جوامع کرده اند. اکثر آن ها در طول زندگی خود نابغه به حساب می آمدند و از موفقیت بی نظیری برخوردار بودند، در حالی که برخی از آن ها تا پس از مرگشان به رسمیت شناخته نشدند. آن ها ترکیب خاصی از مهارت های فنی، تفکر خلاق و اراده را داشته و توانسته اند آثار برجسته‌ای از نبوغ را تولید ‌کنند که صدها سال پس از خلق اولیه‌شان همچنان شگفت انگیز هستند. در این جا، نگاهی به طراحان برتر تاریخ می اندازیم. می توانید برای آموزش نقاشی در تهران، از دوره های آموزشی مینوش بهره مند شوید.

لئوناردو داوینچی

لئوناردو داوینچی، در طول زندگی خود، روش‌های مختلفی برای خلق ترکیب ‌های خیره‌ کننده در طراحی ابداع کرد. در واقع، ترکیب مثلثی او، امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به طور گسترده به عنوان یکی از جذاب ‌ترین طرح ‌بندی‌ های نقاشی در نظر گرفته می‌ شود. او همچنین یکی از مدافعان اولیه مطالعه مدل های تشریحی برای تکمیل هنر خود بود، چیزی که در آن زمان غیرقانونی به شمار می آمد. اگرچه، برای نقاشی‌ هایی مانند مونالیزا و شام آخر، یک طراحی افسانه ‌ای بودند، اما بازده هنری داوینچی نسبتاً کم بود. به گونه ای که تنها ۱۷ اثر باقی مانده را می توان به او نسبت داد.

 

 

میکل آنژ

میکل آنژ، یکی از بزرگ ‌ترین هنرمندان تمام دوران است، اما خود را یک مجسمه ‌ساز تعریف می‌کرد و به نقاشی نگاه ضعیفی داشت. با این حال، او دو تا از تأثیرگذارترین آثار نقاشی دیواری در تاریخ هنر را خلق کرده است.صحنه‌هایی از پیدایش در سقف کلیسای سیستین در واتیکان و آخرین داوری روی دیوار محراب آن، از شگفتی های طراحی این نقاش بزرگ است. علیرغم نظر کم او به نقاشی، این شاهکارها، جایگاه او را در میان بهترین نقاشان تمام دوران و طراحان برتر تاریخ تضمین می کند.

 

 

آلبرت دورر

آلبرت دورر که متولد آلمان است، به عنوان بزرگ ترین هنرمند رنسانس آلمان شناخته می شود. مجموعه وسیع آثار او شامل محراب ‌ها و آثار مذهبی، پرتره ‌ها و خود نگاره ‌های متعدد و حکاکی ‌های مسی است. حکاکی های چوبی او، مانند سری آخرالزمان، نسبت به بقیه آثارش، جذابیت بیشتری را حفظ کرده است.

 

 

رامبراند

رامبراند ون راین، یکی از اساتید برجسته طراحی در هلند است. رامبراند، با نقاشی در بسیاری از زمینه ها شناخته می شود. از صحنه های ژانر گرفته تا مناظر و نقاشی های تاریخی و اسطوره ای بزرگ، این نقاش، فرد تاثیرگذاری در هنر هلندی در قرن هفدهم بود. استفاده استادانه او از نور و همچنین رویکرد ظریف و رسا به نقاشی، او را تا به امروز در بین هنردوستان محبوب کرده است. پرتره‌ها یا تصاویر او از کتاب مقدس، محبوب‌ترین تصاویر او هستند.

 

 

شارل لبرون

شارل لبرون، نقاش و طراح فرانسوی در قرن ۱۷ بود. لبرون با دارا بودن امکانات فنی و ظرفیت سازماندهی و اجرای بسیاری از پروژه‌های عظیم، شخصاً بر تولید بیشتر نقاشی ‌ها، مجسمه ‌ها و اشیاء تزئینی سفارش ‌شده توسط دولت فرانسه به مدت سه دهه در زمان سلطنت لویی چهاردهم، نظارت کرده یا آن ها را تولید نموده است. همچنین، تحت رهبری او، هنرمندان فرانسوی سبکی همگن ایجاد کردند که در سراسر اروپا به عنوان نمونه هنر آکادمیک و تبلیغی پذیرفته شد.در صورتی که به طراحی علاقه مند هستید، می توانید برای آموزش طراحی چهره در تهران، به مینوش به عنوان بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران مراجعه کنید.

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود