در سال ۱۴۰۲ هنرکده آنوش علاوه بر خانوم ها برای آقایان هم آموزش نقاشی و طراحی دارد.

چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

اشتراک گذاری:

پاک کردن رنگ از قلم مو

 پاک کردن رنگ از قلم مو بهترین راه برای افزایش طول عمر و اثربخشی آن است. این کار واقعاً آسان است! فقط باید از محلول مناسب برای رنگی که روی قلم مو است استفاده کنید. در بهترین آموزشگاه نقاشی در تهران٬ برای رنگ های مبتنی بر آب یا لاتکس(رنگ پلاستیکی)، یک شستشوی خوب و صابونی استفاده شود. برای رنگ های روغنی، باید از یک پاک کننده رنگ استفاده کنید تا به شما کمک کند رنگ را پاک کنید. شما همچنین می توانید از سرکه داغ به عنوان یک جایگزین طبیعی برای تمیز کردن بیشتر رنگ ها استفاده کنید.

حذف رنگ بر پایه آب و لاتکس

روش های حذف رنگ لاتکس با رنگ روغن کمی متفاوت است٬ به همین علت در ادامه به بیان روش های حذف این رنگ از قلمو برای آموزش نقاشی کودکان در تهران می پردازیم.پس ادامه مطلب از دست ندید.

پاک کردن رنگ اضافی از قلم مو

 با مالیدن قلمو روی لبه قوطی رنگ یا با استفاده از یک پارچه تمیز، تا جایی که می توانید رنگ را از قلم مو بردارید. سعی کنید هر توده یا نوار رنگ را با انگشتان خود از روی موهای خود جدا کنیدبا مالیدن  بیش از حد به قلمو آسیب نرسانید یا آن فرسوده نکنید.

شستن براش با آب|چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

ترکیب کردن آب گرم و صابون نقاشی در یک سطل

 یک سطل را با آب به اندازه ای پر کنید که موهای قلم مو را بپوشاند و چند قطره صابون ظرفشویی به آن اضافه کنید. آب را در اطراف مخلوط کنید تا با صابون ترکیب شود و خوش طعم و لطیف شود تا صابون بتواند در موهای قلم مو نفوذ کند.

چرخاندن قلم مو در آب صابون برای پاک کردن رنگ

 قلمو رنگ را در آب صابون بزنید تا رنگ از روی موها جدا شود. از انگشتان خود برای جدا کردن موها استفاده کنید.

نکته: اگر رنگ سرسختانه به قلم مو می‌چسبد، سعی کنید قلم موها را به مدت ۳۰ دقیقه در آب صابون خیس کنید و سپس آن را بچرخانید

چرخاندن رنگ در قلمو|چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

شستن براش با آب تمییز

 از شیر آب برای شستشوی قلمو استفاده کنید. زمانی که قلمو را زیر آب تمیز می‌شویید، تکه‌های رنگ باقی‌مانده را با استفاده از انگشتان خود پاک کنید.در حالی که قلم مو را می شویید و آب به عمق قلم مو نفوذ می کند٬ آخرین تکه های رنگ و صابونی را که ممکن است در آن گیر کرده باشد٬پاک کنید.

شستن قلمو زیر آب|چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

خشک کردن با پارچه یا حوله کاغذی

قلمو را تکان دهید تا آب اضافی آن گرفته شود، سپس قلمو را با یک پارچه تمیز، حوله کاغذی یا روزنامه خشک کنید. قلمو نیازی به خشک شدن کامل ندارد، اما اگر نمی‌خواهید آن را در حالی که خیس است نگهداری کنید یا به موهای سر قلمو آن آسیب برسد٬ سعی کنید وقتی قلمو را خشک می‌کنید موهای آن را خم نکنید یا تاب ندهید.

دستمال آغشته به رنگ|چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

پیچیدن قلمو با روزنامه جهت حفظ شکل آن

 بعد از اینکه قلمو خود را تمیز و خشک کردید، موهای قلمو را با انگشتان خود تغییر شکل دهید تا یک دست شوند. سپس انتهای قلم مو را در روزنامه بپیچید تا زمانی که براش را نگهداری می کنید شکل خود را حفظ کندقلموها را آویزان کنید یا روی هم قرار دهید تا موهای سرقلمو از حالت خمیده خارج نشوند.

تمیز کردن رنگ مبتنی بر روغن

دربالا روش های پاک کردن رنک لاتکس را از قلمو توضیح دادیم. حال در ادامه مطلب در آموزش نقاشی در تهران٬ به بیان روش های خشک کردن رنگ های روغن از قلمو می پردازیم.

ریختن تینر رنگ در ظرف تمییز

 از یک شیشه تمیز یا ظرف پلاستیکی استفاده کنید و به اندازه کافی رقیق کننده رنگ به آن اضافه کنید تا موهای قلم مو را بپوشاند. مواظب باشید هنگام ریختن تینر٬ رنگ پاشیده نشود یا نریزد.هر رقیق کننده رنگی را که ریختید فوراً تمیز کنید

تینر در ظرف| پاک کردن رنگ از قلمو

چرخاندن قلم مو در تینررنگ به مدت به مدت ۳۰ ثانیه

حلال به سرعت شروع به پاک کردن رنگ از قلم مو می کند و متوجه خواهید شد که تینر رنگ ٬رنگ را تغییر می دهد. به آرامی قلم مو را در تینر رنگ حرکت دهید تا رنگ از بین برود.

قلمو را بیش از ۳۰ ثانیه خیس نکنید در غیر این صورت حلال٬ موهای قلم مو را ضعیف می کندیک شانه قلمو یا براش سیمی را از میان موهای قلم مو عبور دهید. بعد از اینکه قلم مو را در حلال چرخاندید، یک برس سیمی یا شانه برس بردارید و به آرامی از میان موهای براش شانه کنید تا هر توده رنگ خرد شود. مراقب باشید که موهای برس را خم نکنید یا از آن جدا نکنید. شانه یا براش سیمی را حدود ۱۰ تا ۱۵ بار از بین موهای قلم مو عبور دهید

پرشدن ظرف با تینر رنگ تمییز و چرخاندن دوباره قلم مو

 تینر رنگ کثیف را در ظرف بیندازید و دوباره آن را با همان مقدار تینر رنگ تمیز پر کنید. انتهای قلم مو را به تینر رنگ آغشته کنید و آن را به اطراف بچرخانید تا آخرین تکه های رنگ چسبیده به قلم مو پاک شود.

مراقب باشید که موهای قلمو را بیش از ۳۰ ثانیه خیس نکنید، در غیر این صورت ممکن است آنقدر ضعیف شوند که قابل استفاده نباشند.

رنگ قلمو در آب|چگونگی پاک کردن رنگ از قلم مو

شستن با آب تمییز

 قلم مو را زیر شیر آب  نگه دارید تا تینر رنگ را بشویید. از انگشتان خود استفاده کنید تا آخرین تکه های رنگی را که ممکن است روی موهای قلم مو وجود داشته باشد، به آرامی از جای خود خارج کرده یا بردارید.

آخرین مطالب

آموزش طراحی و طراحی چهره با

بیش از 50% تخفیف

زمان تا پایان تخفیف خرید دوره آموزش طراحی استاد مصطفایی

روزها
ساعت
دقیقه
ثانیه ها
نمایش ویدیو درباره تصویر صورت طراحی شده با اتود