استعداد نقاشی داری و فکر می کنی یاد گرفتن نقاشی برات سخته!!!?

در هنرکده آنوش قبل از ثبت نام مشاوره رایگان بگیر و با خیال راحت تو دوره نقاشی ای که دوست داری شرکت کن
  ۰۲۱۸۶۰۵۱۸۹۶ || ۰۹۱۰۱۸۷۴۲۱۹

سوال اساسی هر شخصی که به دنبال آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران می گردد این است که باید دنبال چه معیار هایی باشد تا بهترین نتیجه را به دست آورد.
در ادامه مطالب ما در این مسیر سعی می کنیم تا حداکثر کمک را به شما در پیدا کردن بهترین آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران بکنیم.

آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران

آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران، جذاب ترین و پرطرفدارترین مدل از نقاشی است که با استفاده رنگ‌های روغنی خشک کشیده می‌شود. رنگ‌های خشک استفاده شده در نقاشی رنگ روغن شامل: روغن کنجد، دانه خشخاش و روغن گردو می‌باشد. هریک از این رنگ ها، ویژگی‌های خاصی برای خود را دارند که با وجود رنگدانه های موجود در رنگ، بر کیفیت رنگ، ظاهر رنگ و زمان لازم برای خشک شدن رنگ، تاثیر زیادی داشته باشند. معمولا رنگ روغنی دیرتر خشک می‌شود.

آموزش نقاشی رنگ روغن را چگونه شروع کنیم؟

 لذت کارکردن با رنگ روغن قابل انکار نیست. از نظر بسیاری از افراد نقاشی رنگ روغن با اعتبارترین نقاشی­ست. برای آموزش نقاشی رنگ روغن ساده به انواع قلمو شامل سرتخت، گرد بادبزنی در سایزهای مختلف، رنگ روغن، پالت کاردک و حلالی مانند تربانتین نیاز دارید. برای شروع آموزش نقاشی با رنگ روغن ابتدا طرح اولیه را روی بوم بکشید، اگر مبتدی هستید حتما کار را با رنگ­های شفاف شروع کنید تا نگران رقیق­ شدن بیش­ ازحد رنگ روغن نباشید. همچنین برای جلوگیری از ترک­ خوردن، قبل از خشک شدن لایه زیرین، لایه بعدی را آغاز نکنید یا از تکنیک رنگ زیاد روی رنگ کم استفاده کنید. ابتدا کلیات را ترسیم و سپس به جزییات بپردازید.

تکنیک های رنگ روغن که به شما در کشیدن نقاشی بهتر کمک می کند و احساس رضایت از تسلط بر نقاشی روغن را وقتی می بینید که واقع گرایی را می توانید با آنها به دست آورید. از ایجاد نقاشی های ساده گرفته تا تکنیک های نقاشی برای آنهایی که از قبل کمی آشنایی دارند و حتی نقاشان تازه کار محسوب می شوند.

نقاشی رنگ روغن یکی از مهم ترین و قدیمی ترین تکنیک های نقاشی است و در واقع بین اکثریت مردم و علاقه مندان هنر و نقاشی پرطرفدار ترین تکنیک نقاشی می باشد.

تصویر نقاشی رنگ روغن دو عدد شیر / آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران
تصویر نقاشی شده فردی سوار بر اسب در ساحل

آشنایی با دوره های هنرکده آنوش

تصویر نقاشی شده با آبرنگ چسر بجه نشسته و پلنگ و چشم انسان

هنرجویان چه توانایی هایی را پس از گذراندن دوره آموزش نقاشی رنگ روغن به دست خواهند آورند؟

  • هنرجویان پس از گذراندن کامل دوره آموزش نقاشی رنگ روغن هنرکده انوش توانایی شناخت رنگها را پیدا میکنند و همچنین میتوانند رنگ های جدید را با ترکیب دیگر رنگ ها به دست آورند.
  • توانایی تشخیص رنگ از روی تصویر را فقط با چشم به دست خواهند آورد و میتوانند مانند آن رنگ را بسازند.
  • هنرجویان میتوانند بافت و جنسیت را تشخیص دهند و انواع پوست پیر و جوان، انواع مو با جنسیت های مختلف و … را اجرا نمایند.
  • فرم و اشکال به صورت جزء به جزء و ترکیب متناسب را یاد میگیرند.
  • هنرجویان در این دوره ها شبیه سازی یاد میگیرند تا از روی مدل زنده و عکس مناظر طبیعی، حیوانات، میوه ها، بناها ی معماری، اشیا بی جان و به طور کلی هر چیزی که دوست دارند را نقاشی کنند.

متدهای تدریس کلاس های آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران هنرکده آنوش چه مزیت هایی دارد ؟

در مرحله اول محیط کلاس های آموزشگاه نقاشی هنرکده انوش محیطی گرم و دوستانه می باشد.

شیوه های تدریس در کلاس های آموزش نقاشی رنگ روغن برجسته این هنرکده به شکلی طراحی شده که با هر هنرجو هم به صورت فردی و اختصاصی و هم به صورت گروهی آموزش داده می شود و برنامه ریزی ها برای پیشرفت هرچه سریعتر هنرجو با توجه به سطح توانایی و استعداد وی انجام میگردد.

بعد از سالها تجربه و توجه به مشکلات و نیاز های هنرجویان همواره تلاش کرده ایم تا از دریچه نگاه آنها به مسائل نگاه کنیم تا قدرت شناسایی نیاز ها و مشکلات واقعی هنرجویان را به دست آوریم و برنامه ریزی کامل و جامعی برای آموزش حرفه ای نقاشی رنگ روغن را برای هنرجویان در نظر بگیریم.

ضمن مواردی که پیش نیاز آموزش نقاشی رنگ روغن منظره و چهره و … می باشد تا حد امکان تلاس کرده ایم تکنیک ها را قدم به قدم و با سرعتی متعادل با هنرجویان پیش برویم تا هنرجو کاملا با طرحی که خودش با راهنمایی استاد انتخاب کرده درگیر کار شود و در آخر نیز یک اثر هنری کامل را دارا باشد.

تصویر نقاشی شده با آبرنگ گل رز صورتی
تصویر نمایشگاه استاد مینوشکا مصطفایی

موقعیت شغلی نقاشی رنگ روغن روی بوم به چه صورت است؟

برای ورود به این شغل الزامی به طی کردن تحصیلات دانشگاهی و اکادمیک و یا حتی دوره های آموزش نقاشی در تهران و آموزش طراحی در تهران و دریافت مدرک نمی باشد. آموزش نقاشی رنگ روغن روی بوم برای اکثر افراد جامعه با هر سطح فرهنگی و سواد قابل توجه است. خیلی از افراد به هنر از جمله نقاشی علاقه مند هستند و به خاطر این علاقه وارد این شغل می شوند و خیلی ها هم فقط به خاطر علاقه به دنبال آن میروند و نقاشی را به عنوان شغل انتخاب نمیکنند. البته واضح است که برای تبدیل شدن به یک نقاش حرفه ای لازم است به صورت حرفه ای آموزش دید.

یک‌ نقاش‌ می‌تواند علاوه‌ بر نقاشی کشیدن‌ به‌ تدریس‌ این‌ هنر به صورت خصوصی، تدریس در موسسات و آموزشگاه‌های‌ آزاد، مراکز آموزش‌ عالی‌، مطبوعات‌ و نشریات‌، صداوسیما، فرهنگسراها، سازمان‌ میراث‌ فرهنگی‌، وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ بپردازد. هنرجویان میتوانند پس از یادگیری کامل انواع تکنیک های رنگ روغن، اقدام به برگزاری نمایشگاه نقاشی و یا راه اندازی فروشگاه آثار هنری به صورت آنلاین و غیر آنلاین بپردازند. همچنین هنرجویان میتوانند حتی در حین آموزش سفارشات شخصی دریافت و اجرا نمایند.

آموزش نقاشی رنگ روغن کودکان

دوره های نقاشی محدودیت سنی ندارد و هر کسی با توجه به علایق ، توانایی ها و استعدادهایش و حتی بدون پیش نیاز میتواند در کلاس های نقاشی هنرکده آنوش شرکت کند. در کلاس ها با تکیه بر تمرین و تکرار تکنیک های آموزش داده شده امکان رشد و پیشرفت برای همه سنین وجود دارد. اما دوره آموزش نقاشی رنگ روغن برای افراد بالای ۱۳ سال مناسب تر است و برای کودکان زیر سن ۱۳ سال کلاس های آموزش نقاشی کودکان در تهران زیر نظر استاد مینوشکا مصطفایی برگزار می شود.

تصویر نقاشی شده با آبرنگ
تصویر نقاشی شده با آبرنگ پرنده ای نشسته بر روی شاخه برفی درخت

آموزش نقاشی رنگ روغن ساده

  • طراحی : در مرحله اول میتوان گفت پیش نیاز همه ی تکنیک ها و سبک های نقاشی، طراحی با مداد میباشد. البته هنرجویان میتوانند در دوره آموزش طراحی چهره در تهران نیز شرکت نمایند. هنرکده آنوش به هنرجویانی که سابقه هیچ گونه آموزش طراحی و نقاشی ندارند پیشنهاد میدهد که ابتدا از طراحی شروع کنند تا با شناخت بهتر وارد کلاس های آموزش رنگ روغن شوند. پیشرفت در این گام ها به استعداد و توانایی هر فرد بستگی دارد.
  • آماده کردن وسایل نقاشی مانند : رنگ ، قلم مو، روغن ، بوم و … .  برای تهیه وسایل مورد نیاز نقاشی رنگ روغن استاد مینوشکا مصطفایی شما را راهنمایی خواهند کرد.

سرفصل های آموزش نقاشی رنگ روغن در تهران

۱_ آشنایی ابزار و وسایل در تکنیک رنگ روغن

۲_شناخت جدول رنگ و جدول سایه روشن و اجرای آنها

۳_شناخت و اجرای احجام ساده مانند کره ، مکعب و …

۴_رنگ شناسی و نحوه ترکیب رنگ و ساختن رنگهای مختلف

۵_طراحی ساده و اجرای اولین تابلو

۶_آشنایی با تکنیک ها و سبک های مورد استفاده در رنگ روغن

و به تدریج انتخاب روغن تابلوهای مختلف برای درک و شناخت و به دست آوردن توانایی اجرای جنسیت ها ، بافت ها ، سبک ها ، و تکنیک های رنگ

تصویر نمایشگاه نقاشی های استاد

۱۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *